Grobowce znajdują się około 50 kilometrów na północ od centrum Pekinu i obejmują obszar około 40 km².
W grobowcach Mingów spoczywa 13 z 16 cesarzy z tej dynastii. Na mapie możemy odnaleźć miejsca pochówku cesarzy Chang Ling 1424, Yong Ling 1566, De Ling 1627, Jing Ling 1435, Xian Ling 1425, Qing Ling 1620, Yu Ling 1449, Mao Ling 1487, Tai Ling 1505, Kang Ling 1521, Ding Ling 1620, Zhao Ling 1527 Si Ling 1644 i cmentarze konkubin. Największy i najbardziej okazały grobowiec Chang Ling powstał dla cesarza Yongle (1360-1424).
Większość gorbowców została zniszczona w XVII wieku podczas powstania Li Zichenga. Możliwe do zwiedzania są jedynie trzy odrestaurowane grobowce: Changling, Dingling i Zhaoling.
Lokalizacja grobowców odpowiada jakże ważnym dla Chińczyków wymogom feng shui. Kotlina, w której znajdują sie grobowce z trzech stron otoczona jest wzgórzami, a otwarta jest na południe. Ma to za zadanie ochronę miejsca pochówku przed złymi duchami, które są niesione przez północny wiatr.
Zwiedzając grobowiec Chang Ling przechodzimy przez okazałą trzy częściową bramę wejściową, która prowadzi na pierwszy z trzech dziedzińców. Po wejściu po prawej stronie zobaczymy Pawilon Stel, który zawiera inskrypcje z czasów Qing.
Dalej w Pawilonie Nadzwyczajnej Przychylności, który jest jednym z najpiękniejszych budynków z czasów dynastii z trzypoziomowym dachem, wzniesionym na trzypoziomowej podstawie, znajduje się posąg cesarza Yongle. Komnata, w której leży cesarz, cesarzowa i jego 16 konkubin nie została jednak przebadana i zostaje zamknięta dla zwiedzających.
Cesarz Yongle był trzecim cesarzem z dynastii Mingów, który przeniósł stolicę z Nankin do Pekinu. Cesarz Yongle rozpoczął i nadzorował budowę Zakazanego Miasta.
Za Pawilonem Nadzwyczajnej Przychylności znajduje się Wieża Duchów, przez którą schodzi się do komnaty grobowej.
W 2003 roku wpisana wraz z grobami dynastii Qing na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.